Hallitus

Hallitus

Hallitus kokoontuu kerran kuukaudessa kesätaukoa lukuun ottamatta.
Nykyinen 2024 hallitus valittiin syyskokouksessa 2023.
Hallituksen toimintakausi on kalenterivuosi, eli 1.1.-31.12.

Puheenjohtaja

  • Marjo Ylimäki
    • Hallituskausi 2024
    • Vaasa

Varsinaiset jäsenet

  • Karl-Gustav Ingo
    • Hallituskausi 2024-2025
    • 1.Varapuheenjohtaja, Kotisivuvastaava
    • Vöyri

 

  • Kim Strandberg
    • Hallituskausi 2023-2024
    • 2. Varapuheenjohtaja
    • Merikaarto

 

  • Sanna Söderström
    • Rahastonhoitaja
    • Hallituskausi 2023-2024
    • Mustasaari

 

  • Reetta Koskimaa
    • Liikuntavastaava
    • Hallituskausi 2024-2025
    • Vaasa

 

  • Susan Juntunen
    • Motomed-vastaava
    • Hallituskausi 2024-2025
    • Vaasa

 

  • Minna Haavisto
    • Nuorisovastaava, Somevastaava, Harnesvastaava
    • Hallituskausi 2024-2025
    • Vaasa

 

  • Päivi Kemell
    • Lapsiperhevastaava
    • Hallituskausi 2024
    • Vaasa

Varajäsenet:

  • Markku Pulli
    • Sihteeri, Tiedotusvastaava
    • Hallituskausi 2023–2024
    • Vaasa

 

  • Johanna Pulli
    • Hallituskausi 2023–2024
    • Vaasa

 

  • Maria Rinnasto
    • Hallituskausi 2023–2024
    • Vähäkyrö

 

  • Liisa Mäkinen
    • Hallituskausi 2024–2025
    • Veikkaala

 

  • Mauri Mäkinen
    • Hallituskausi 2024–2025
    • Veikkaala

Liikuntatoimikunta

Reetta Koskimaa, Susan Juntunen, Kim Strandberg, Minna Haavisto, Marjo Ylimäki

Kerhotoiminta

Lisbeth Helenelund

Edustus vammaisneuvostoissa

  • Vaasa:
    Marjo Ylimäki, varajäsen 1.6.2023-31.5.2025
  • Vöyri:
    Samuel Solborg, jäsen 17.1.2022-31.7.2025

Pohjanmaan hyvinvointialueen vammaisneuvosto

Vammaisneuvosto 31.5.2025 saakka
Vöyri:Samuel Solborg, varajäsen

 

Avainhenkilöiden yhteystiedot löydät tältä sivulta: Yhteystiedot Vaasanseudun neuroyhdistys